sims47 team:gamelife

این انجمن مشکل ی دارد به جای ی در تیتر ها از شیفت +ایکس استفاده کنید (ي)
 
الرئيسيةالرئيسية  اليوميةاليومية  پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول  ثبت نامثبت نام  ليست اعضاليست اعضا  گروههاي کاربرانگروههاي کاربران  ورود  

شاطر | 
 

 گياه خواري=كمك به كره ي زمين

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Charlie
می دونی دیگه داری می ری تودلا
می دونی دیگه داری می ری تودلا
avatar

تعداد پستها : 256
محل زندگي : تهران
Registration date : 2008-02-26

پستعنوان: گياه خواري=كمك به كره ي زمين   الأربعاء يونيو 18, 2008 2:03 amتاریخ گیاه خواری
تاريخ شروع گياهخواري با تاريخ پيدايش انسان ها در روي زمين آغاز شده است . انسان هاي اوليه در جنگلهاي گرمسيري مي زيسته وخوراك آنها ميوه درختان بوده و ميليونها سال با همان خوراك مي زيسته اما به واسطه پيش آمدهاي ناگهاني مانند زمين لرزه ، سيل و غيره ناگزير شد كه به نواحي ديگري كوچ نمايد و به تناسب تغييرات آب و هوايي و كمياب شدن ميوه ها و کشف آتش به علت گرسنگي ناگزير شده است كه گوشت جانوراني را كه براي دفاع از خود مي كشته بخورد .
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Charlie
می دونی دیگه داری می ری تودلا
می دونی دیگه داری می ری تودلا
avatar

تعداد پستها : 256
محل زندگي : تهران
Registration date : 2008-02-26

پستعنوان: رد: گياه خواري=كمك به كره ي زمين   الأربعاء يونيو 18, 2008 2:05 amدانشمند گیاه خوار
انیشتن یکی از دانشمندان گیاه خوار بود در زیر گفته وی را مورد روش زندگی اش نقل میكنم

"So I am living without fats, without meat, without fish, but am feeling quite well this way. It always seems to me that man was not born to be a carnivore."

( من بدون چربی / بدون گوشت / بدون ماهی زندگی میكنم . و احساس كاملا خوبی در این طریق دارم . همیشه به نظرم اینطور بوده كه انسان به دنیا نیآمده است كه گوشت خوار باشد . )
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Charlie
می دونی دیگه داری می ری تودلا
می دونی دیگه داری می ری تودلا
avatar

تعداد پستها : 256
محل زندگي : تهران
Registration date : 2008-02-26

پستعنوان: رد: گياه خواري=كمك به كره ي زمين   الأربعاء يونيو 18, 2008 2:09 am

ما آدم ها توانایی این را داریم که برای انجام ندادن کاری که دلمان نمی خواهد انجام بدهیم هزار و یک دلیل جور کنیم و من می خواهم برای شروع نکردن گیاه خواری چند دلیل بیاورم:

1- من گیاه خواری نمی کنم چون می ترسم از گرسنگی رنج ببرم


گوشت خواری ریشه هایی فرهنگی دارد و این ریشه های فرهنگی آن قدر در تمدن انسان فرو رفته اند که جلوه های آن در همه شوون زندگی انسان امروز به چشم می خورد.باید پذیرفت که یک گیاه خور مبتدی برای سیر کردن شکم خود در جامعه بشری امروز تا حدی با مشکلاتی روبرو خواهد بود.


مشکلاتی که ناشی از سلطه فرهنگ گوشت خواری است ، طبیعی است که یک گیاه خوار نمی تواند به راحتی در یک رستوران و یا فروشگاه متعارف امروزی غذای دندان گیری برای خود پیدا کند.


خوشبختانه با توسعه ارزش های زیست محیط محور و گسترش گیاه خواری در میان مردمان جهان فروشگاه ها و رستوران های گیاه خواری نیز همزمان با این رشد فرهنگی توسعه می یابند.


با این وجود یک گیاه خوار به سرعت می تواند با برنامه ریزی و شناسایی مواد غذایی مفید و قابل مصرف علاوه بر بهره مندی از سایر جنبه های مثبت گیاه خواری همواره سیر باشد.


یکی از مهمترین اصولی که یک گیاه خوار باید در این زمینه همیشه به یاد داشته باشد این است که اگر نمی خواهد گرسنگی بکشد، هر گز گرسنه از خانه خارج نشود !

2- من گیاه خواری نمی کنم چون می ترسم بر اثر سو تغذیه بمیرم یا موهایم بریزد یا زرد بشوم و یا عضلاتم تحلیل برود و یا ...


این که تا به حال هیچ گزارش مستندی از مرگ یک نفر بر اثر گیاه خواری ثبت نشده است به خودی خود نشان می دهد که گیاه خواری نوعا یک عمل مرگ بار نیست!با وجود آن که گوشت خواران با وجود تلاش فراوان برای رد گیاه خواری تا کنون به هیچ دلیل علمی مستند در زمینه زیان بار بودن گیاه خواری دست نیافته اند ، تحقیقات متعدد علمی و شواهد فراوان تجربی فایده های گیاه خواری را ثابت نموده اند.


واقعیت این است که ما بدون دریافت گوشت و لبنیات هم به خوبی می توانیم به زندگی خود ادامه بدهیم، مواد غذایی گیاهی به خوبی نیاز های بدن ما را تامین می کنند و این برای کسی که به زندگی سالم فکر می کند کافی به نظر می رسد.


واقعیت این است که یک گیاه خوار به دلیل خاص بودن روش تغذیه اش بسیار بیشتر از دیگران به تغذیه خود توجه دارد و این خود یکی از دلایل سلامت زندگی گیاه خواران است ، متاسفانه آمار های وحشتناکی از بروز سو تغذیه مخصوصا در میان کودکان و نوجوانان منتشر می شود که مطمئنا هیچ یک از این افراد گیاه خوار نبوده اند.


متاسفانه بر خلاف آن چه گفته می شود گوشت خواران به نسبت خیلی خیلی بیشتر از گیاه خواران در معرض سو تغذیه قرار دارند.


متاسفانه یکی از باور های غلط در میان مردمان سالم و قوی تر دانستن افراد چاق است، عوام چاقی را نشانه سلامتی می دانند! یک گیاه خوار به طور طبیعی و به سبب سلامت تغذیه و دریافت متناسب کالری وزن اضافی بدن خود را از دست می دهد، کاهش وزن که در حقیقت بازگشت سلامتی به بدن است همراه با از دست دادن چربی های اضافه یکی از بهترین جنبه های گیاه خواری است.


با این حال برخی افراد تحت فشار اجتماعی که بر اثر باور های غلط شکل گرفته است این حالت طبیعی و بازگشت سلامتی به بدن را به ضعف و تحلیل رفتن تعبیر می کنند که کاملا غلط است، امروزه چاقی به عنوان یک بیماری مرگ بار شناخته می شود.

3- می ترسم از طرف خانواده و دوستانم مسخره و یا طرد بشوم


فرهنگ گوشتخواری در همه لایه های جامعه امروز بشری نفوذ کرده است، در عزا و عروسی ، در جشن و ماتم گوشت بخش اصلی تغذیه مردمان امروز را تشکیل می دهد ، گوشت مهمترین بخش غذای انسان امروز است نه به دلیل ارزش غذایی بلکه به دلیل اهمیت فرهنگی.متاسفانه جامعه امروز در پذیرش گیاه خواران با مشکلات زیادی روبروست، نادانی ، سطحی نگری ، بی دانشی و بی مسوولیتی مهمترین عواملی هستند که برخی افراد را در پذیرفتن گیاه خواران دچار مشکل می کنند.


با این حال یک گیاه خوار می تواند به سرعت خود را با شرایط جدید تطبیق بدهد و با یک تحلیل درست و منطقی از شرایط جدید بکوشد نه تنها خود را از حالت انفعال خارج کند بلکه با فعال شدن در محیط اجتماعی خود به عضو گیری و انتقال پیام زیبای گیاه خواری بپردازد.


یک گیاه خوار می تواند با مطالعه و افزایش آگاهی خود پیام گیاه خواری را به افراد خانواده و دوستان خود منتقل کند و آن ها را با گیاه خواری به عنوان یک روش تازه زندگی آشنا کند.


گاهی مخفی کاری ، خودداری از جلب توجه افراد مغرض و ناآگاه لازم است. به هر حال یک گیاه خوار می تواند تلاش کند تا با دوستان تازه ای که آن ها هم گیاه خواری را به عنوان روش زندگی خود برگزیده اند آشنا شود و زندگی لذت بخشش تازه اش را با گیاه خواران دیگر شریک شود.


به هر حال باید بدانید که به سرعت و با بروز نتایج مثبت گیاه خواری در وجود شما از جمله کاهش وزن و تناسب اندام و تاثیرات مثبت روحی و اخلاقی همان منتقدان و مسخره کنندگان به سرعت تغییر جهت خواهند داد و شرایط روز بروز به نفع شما تغییر خواهد کرد.

4- می ترسم از لذت های زندگی محروم بشوم


باید بدانیم و بپذیریم که همه ما با فرهنگ گوشت خواری بزرگ شده ایم ، همه خاطرات زندگی ما انباشته از گوشت خواری است. در همه جشن ها و شادی ها کباب خورده ایم خاطرات مسافرت هایمان پر از جوجه کباب و ماهی کباب است همه روز های مهم زنگی مادرمان چلو کباب برایمان می پخته است!


خوردن و خوردن ! این لذت بزرگ زندگی ما بوده است، ولی ما چه چیزی را خورده ایم ؟


خوب است بدانیم برای تامین این لذت جویی کور و بی فایده ما از زندگی مان میلیون ها عدد انواع حیوانات در سراسر جهان به بهای از میان رفتن میلیون ها هکتار محصولات کشاورزی تولید و کشتار می شوند


این حمام خون و نابودی مهیب محیط زیست بهای لذت جویی یک گوشت خوار از زندگی است


گوشت خواری به این بهای سنگین فارغ از سایر جنبه های منفی آن کاری بسیار غیر منطقی و غیر مسوولانه به نظر می رسد.


یک گیاه خوار مانند پرنده ای سبک بال با کمترین زیان و زحمت برای محیط زیست خود از بهترین و طبیعی ترین مواد غذایی تغذیه می کند، از تناسب اندام و سلامت تن و روان بهره مند است عملا و واقعا از خشونت دور است و لذتی عمیق و واقعی از زندگی را تجربه می کند.


واقعیت این است که متاسفانه عوام از پس پرده خونین گوشت خواری گیاه خواری را یک نوع ریاضت و شکنجه تلقی می کنند ، حال آن که گیاه خوار در جریان زندگی مسوولانه و سالم خود ناب ترین و بالاترین لذت ها را تجربه می کند.

5- گیاه خوار بودن یا نبودن من هیچ تاثری نخواهد داشت


گیاه خواران در نهایت در پی آن هستند که جهان بهتری را برای همه ساکنانش فراهم کنند ، آن ها از تلاش برای توقف پرورش صنعتی حیوانات و کشتار آنان از تلاش برای ریشه کنی گرسنگی در جهان با دست کشیدن مردمان از گوشت خواری از نجات کره زمین از تبعات مهیب گوشت خواری و اهداف بسیار بزرگ دیگر ی سخن می گویند که دست یابی به آن ها بسیار سخت به نظر می رسد.این سوال شاید برای هر کسی پیش بیاید که گیاه خواری من یک نفر آیا تاثیری خواهد داشت؟


به هر حال هر جمعیت بزرگی هم از یک نفر هایی مانند من و شما تشکیل شده است، متاسفانه باید بدانیم که گیاه خواری د رکشور ما به سبب ضعف های بنیادی و فرهنگی پیشرفتی بسیار کمتر از سایر ممالک داشته است.


امروزه تنهادر کشور انگلستان بیش از سه میلیون گیاه خوار زندگی می کنند. در سراسر جهان میلیون ها گیاه خوار زندگی می کنند و روز بروز به آن ها اضافه می شود.


به هر حال انسان امروز با قدرت بی حد ومرزی که بر اثر پیشرفت های علمی به دست آورده است اگر بر اساس مسوولیت های خود نسبت به کره زمین و سایر ساکنانش عمل نکند به سرعت خود وهمه کره زمین و ساکنانش را به نابودی خواهد کشاند.منبع:http://spca.blogsky.com/?Date=1386-01
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Charlie
می دونی دیگه داری می ری تودلا
می دونی دیگه داری می ری تودلا
avatar

تعداد پستها : 256
محل زندگي : تهران
Registration date : 2008-02-26

پستعنوان: رد: گياه خواري=كمك به كره ي زمين   الأربعاء يونيو 18, 2008 2:13 am

من چند وقته كه توي يكي از كانال هاي ماهواره(اگه خواستيد اسمشو ميگم)مي بينم كه درباره ي گياه خواري و كمك به كره ي زمين و... صحبت ميكنن.زير نويس به چند زبون دنيا از جمله فارسي هم داره.يكم تحت تاثير قرار گرفتم. Smile
نظر بديد لطفا. Arrow
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Honey
دوست صمیمی خودم شدی عزیز
دوست صمیمی خودم شدی عزیز
avatar

تعداد پستها : 383
Age : 28
محل زندگي : Never Land
Registration date : 2008-02-27

پستعنوان: رد: گياه خواري=كمك به كره ي زمين   الأحد يوليو 06, 2008 4:46 am

چارلي من الان تازه اين تاپيكو ديدم.مطلب مفيدي نوشتي.
راستشو بخواين من خودم از بچگيم از گوشت خوردن بدم ميومد!حتي الان هم كه بزرگ شدم به زور ميخورم.ولي كلا اگه كسي ميخواد گياهخوار باشه بايد بدونه چه موادي ميتونن جايگزين گوشت بشن.يعني چون آهن به بدن نميرسه بايد غذاهايي انتخاب كرد كه داشته باشه
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://www.flamingo.parsiblog.com
bahare
صمیمی تر از قبل
صمیمی تر از قبل
avatar

تعداد پستها : 516
Registration date : 2007-07-18

پستعنوان: رد: گياه خواري=كمك به كره ي زمين   الأحد يوليو 06, 2008 4:56 am

بابا گیاه خواری چیه؟
من شانس اووردم که مامانم این مطلب چارلیو ندیده.بابا ولمون کنین.مگه ما دور از جون بلانسب شماها زبونم لال روم به دیوار(تروخدا نارحت نشینا)ببئی هستیم که همش علف بخوریم؟
آخه ینی چی؟این مامان منم هی میگه سالاد بخور........سبزی بخور ......میوه بخور........
اه.گیاه مگه غذا میشه؟هیچی نمیتونه جای گوشتو بگیره.من کتاب گیاه خواری صادق هدایت رو خوندم و به نظرم اون یه دیوونست.
بابا گیاه خوار ی مال زمان قبل از کشف آتیشه که مردم نمیتونستن گوشتو بپزن.نه الان!
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://pckhor.persianblog.ir/
Honey
دوست صمیمی خودم شدی عزیز
دوست صمیمی خودم شدی عزیز
avatar

تعداد پستها : 383
Age : 28
محل زندگي : Never Land
Registration date : 2008-02-27

پستعنوان: رد: گياه خواري=كمك به كره ي زمين   الأحد يوليو 06, 2008 5:01 am

درسته گوشت هم لازمه.حالا بر عكس مامان بهاره مامان من هي بهم ميگه:گوشت بخور!
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://www.flamingo.parsiblog.com
bahare
صمیمی تر از قبل
صمیمی تر از قبل
avatar

تعداد پستها : 516
Registration date : 2007-07-18

پستعنوان: رد: گياه خواري=كمك به كره ي زمين   الأحد يوليو 06, 2008 5:04 am

هانی ینی تو جدآ سر سفره که میشینی اولین چیزی که میری طرفش سالاده؟
عجب!
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://pckhor.persianblog.ir/
Honey
دوست صمیمی خودم شدی عزیز
دوست صمیمی خودم شدی عزیز
avatar

تعداد پستها : 383
Age : 28
محل زندگي : Never Land
Registration date : 2008-02-27

پستعنوان: رد: گياه خواري=كمك به كره ي زمين   الأحد يوليو 06, 2008 5:07 am

نه,مثلا اگه خورش داشته باشيم گوشتاشو نميريزم!يا اينكه يه تيكه ي كوچيك بر ميدارم.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://www.flamingo.parsiblog.com
Charlie
می دونی دیگه داری می ری تودلا
می دونی دیگه داری می ری تودلا
avatar

تعداد پستها : 256
محل زندگي : تهران
Registration date : 2008-02-26

پستعنوان: رد: گياه خواري=كمك به كره ي زمين   الإثنين يوليو 21, 2008 7:35 am

من خودم هم گوشت ميخورم هم گياه.ولي به نظرم نميميرم فقط گياه بخورم.
ولي الان نميشه چون بايد خودمو با رژيم غذايي خانواده مطابقت بدم و اونا هم حاضر نيستن فقط گياه بخورن.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
rasool bazi khor
دوست صمیمی خودم شدی عزیز
دوست صمیمی خودم شدی عزیز
avatar

تعداد پستها : 386
محل زندگي : tehran
Registration date : 2008-03-27

پستعنوان: رد: گياه خواري=كمك به كره ي زمين   الإثنين يوليو 21, 2008 10:17 am

من سر سفره اولین چیزی که بخوام بخورم سالاده.
وقتی قرمه سبزی با خورش کرفس یا... داریم من فقط 1 گوشت میخورم و بیشتر سبزی و کرفس میخورم.
گوشت های ماکارونی هم بیشترشو جدا میکنم.
سبزی خوردن هم که...!
بیشتر از قاشق غذا من سبزی خوردن میخورم!!!!!!!!
برای همین هم نه زیاد چاق هستم.
نه لاغر.
نه کمبود ویتامین دارم.
نه استخوان هام شلن!!!!!!!
پس نتیجه میگیریم:
سبزی خوبه ولی همراه با گوشت.
گوشت خوبه ولی همراه سبزی!
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Charlie
می دونی دیگه داری می ری تودلا
می دونی دیگه داری می ری تودلا
avatar

تعداد پستها : 256
محل زندگي : تهران
Registration date : 2008-02-26

پستعنوان: رد: گياه خواري=كمك به كره ي زمين   الإثنين يوليو 21, 2008 11:32 am

آفرين
من سالادمو آخر ميخورم.سبزي هم ميخورم.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
 
گياه خواري=كمك به كره ي زمين
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
sims47 team:gamelife :: مباحث آزاد :: آزادانه-
پرش به: